Książki o Włoszech. Reportaże, powieści, pozycje podróżnicze i eseje.
-
Agnieszka Ptaszyńska – Bolonia i Ferrara w 3 dni. Przewodnik w wersji surowej (e-book)
Agnieszka Ptaszyńska – Bolonia i Ferrara w 3 dni. Przewodnik w wersji surowej (e-book)
32,00 zł
Najdokładniejszy w Polsce przewodnik po Bolonii i jedyny przewodnik po Ferrarze!
W nietypowej formie, bo w wersji surowej, przedstawiam przewodnik po Bolonii i Ferrarze mojego autorstwa. Epidemia koronawirusa skutecznie wpłynęła na tryb wydawniczy. Wydanie wersji papierowej i stworzenie szaty graficznej, którą planowałam, nie doszły do skutku. Jednocześnie czytelnicy pytają o możliwość zakupu przewodnika, chociażby w formie pdf.
A skoro pytają, to po co ma leżeć „w szufladzie” i się kurzyć? Przedstawiam „Bolonia i Ferrara w 3 dni – przewodnik w wersji surowej”. Wersja tańsza, bez grafiki, ale w 100% merytoryczna!
A w nim:
- Ponad 70 stron merytorycznej wiedzy Bolonii i Ferrarze –dwóch najpiękniejszych miastach Emilii-Romanii
- rozpisany plan spacerów po Bolonii i Ferrarze – opracowałam za was trasę po najważniejszych atrakcjach
- wszystkie potrzebne informacje na temat lokalnego transportu, waluty i lotów z Polski
- szerokie omówienie regionalnej kuchni uważanej za najlepszą kuchnię we Włoszek
- turystyka aktywna w okolicy
- zaktualizowane informacje i dodane atrakcje 2021 roku
Zysk ze sprzedaży będzie przeznaczony na stworzenie papierowej wersji przewodnika
-
Agnieszka Ptaszyńska – Trapani i zachodnia Sycylia. Przewodnik w wersji surowej (e-book)
Agnieszka Ptaszyńska – Trapani i zachodnia Sycylia. Przewodnik w wersji surowej (e-book)
36,00 zł
Kultowy przewodnik po Trapani i zachodniej Sycylii wraca do sprzedaży!
W nietypowej formie, bo w wersji surowej, wraca bestsellerowy przewodnik po Trapani i zachodniej Sycylii mojego autorstwa. Epidemia koronawirusa skutecznie wpłynęła na tryb wydawniczy. Wznowienie wersji papierowej i nowa szata graficzna, którą planowałam na kwiecień, nie doszły do skutku. Jednocześnie czytelnicy pytają o możliwość zakupu przewodnika, chociażby w formie pdf.
A skoro pytają, to po co ma leżeć “w szufladzie” i się kurzyć? Przedstawiam “Trapani i zachodnia Sycylia – przewodnik w wersji surowej”. Wersja tańsza, bez grafiki, ale w 100% merytoryczna!
A w nim:
- 155 stron merytorycznej wiedzy o zachodniej Sycylii – na podstawie kilku miesięcy mieszkania w Trapani i zwiedzania okolicy
- rozpisany plan spacerów po Trapani – zaprowadzam was w każdy zakątek miasta
- opisy turystyczne wszystkich miasteczek zachodniej Sycylii – nawet tych, w których mieszka 50 osób
- propozycje regionalnej kuchni
- turystyka aktywna w regionie: od nurkowania archeologicznego po obserwację ptaków
- zaktualizowane informacje i dodane atrakcje 2020 roku
Zysk ze sprzedaży będzie przeznaczony na stworzenie papierowej wersji przewodnika
-
Alberto Angela – Pompeje. Trzy ostatnie dni
Alberto Angela – Pompeje. Trzy ostatnie dni
34,00 zł
23 października 79 roku n.e. pewna wytworna arystokratka z Herkulanum organizuje bankiet. Wśród przybyłych gości jest wpływowy trybun, sławna aktorka, pozbawiony skrupułów przedsiębiorca… Ledwie 24 godziny później Wezuwiusz rozpętuje piekło. Będzie to największa tragedia świata starożytnego.
24 października 79 roku n.e. o godzinie 13 z pobliskiego Wezuwiusza uwalnia się ilość energii równa pięćdziesięciu tysiącom bomb atomowych. Paląca ulewa popiołów i gazów, która w ciągu dwudziestu godzin pokrywa miasto sześcioma metrami pumeksu.
Alberto Angela, najsłynniejszy włoski popularyzator i dziennikarz naukowy, napisał niezwykłą książkę, trzymającą w napięciu jak pasjonująca powieść i budzącą podziw staranną dokumentacją, godną prawdziwej naukowej rozprawy. Nieskończona liczba ciekawostek, dziesiątki nowych badań i niespodziewanych odkryć w połączeniu z wyjątkowym talentem literackim autora sprawiają, że zapisana słowami opowieść Angeli przypomina doskonale sfilmowany dokument.
Antyczny świat oglądamy oczami świadków erupcji – matrony Rectiny, ambitnego polityka, chciwego bankiera; osób, które naprawdę istniały i miały nieszczęście znaleźć się w miejscu, nad którym natura nie miała litości. Niczym operatorzy kamer towarzyszymy im krok w krok – na ulicach, w domu, podczas spotkań towarzyskich i w chwilach zadumy. Razem z nimi odczuwamy przerażenie, rozpacz i trwogę, cały kołowrotek emocji, które targają nimi podczas trzydniowej erupcji. Zanurzamy się w atmosferze odtworzonej kunsztownie przez mistrza pióra, przy wsparciu wybitnych archeologów i wulkanologów.
-
Alexis Curvers – Tempo di Roma
Alexis Curvers – Tempo di Roma
48,00 zł
“Jeśli wybierasz się do Rzymu, najważniejszą i bezwzględną regułą winna być lektura Tempo di Roma”
Dominique Costermans i Christian Libens“Nie sądzę, by od czasów Stendhala tak pięknie pisano o Rzymie, jak robi to Curvers w Tempo di Roma”
Hubert Juin -
Andreas Viestad – Obiad w Rzymie. Historia świata w jednym posiłku
Andreas Viestad – Obiad w Rzymie. Historia świata w jednym posiłku
44,90 zł
OBIAD W RZYMIE
HISTORIA ŚWIATA W JEDNYM POSIŁKU
Możemy dopatrzyć się więcej historii w kotlecie albo misce makaronu niż w Koloseum lub jakimkolwiek innym zabytku.
Delektując się typowym rzymskim posiłkiem w tradycyjnej restauracji, Andreas Viestad zabiera nas w pasjonującą kulinarną podróż, danie po daniu, przez historię świata i historię Wiecznego Miasta.
Dowiedz się, jak to możliwe, że spór o sposób pieczenia chleba przyczynił się do wielkiej schizmy w Kościele, miłość do masła stała się impulsem do powstania reformacji, a niedobór soli doprowadził do przegrania wojny secesyjnej, wybuchu Wielkiej Rewolucji Francuskiej i upadku brytyjskiego imperium kolonialnego.
Poznaj historię małej wioski, która dzięki pszenicy zmieniła się w centrum największego imperium, jakie widział świat. Odkryj, jak cytryna wpłynęła na rozwój sycylijskiej mafii.
Wyrusz szlakiem smaków i składników, które zmieniały naszą cywilizację.
Rozpocznij drogę na rzymskim targu podążaj przez Ogród Oliwny w Jerozolimie i kopalnię soli w Wieliczce, by odpowiedzieć na fundamentalne pytanie:
Jaka jest najlepsza potrawa na świecie?
……………………………………………………………………………………………………………………………………..
Andreas Viestad, autor książki równie czarującej, co fascynującej, ma prawdziwy dar tworzenia obrazowych scen, snucia opowieści, a co najważniejsze – nakreślania i zgłębiania zależności, dzięki czemu wszystko staje się jasne i ekscytujące.
Nigella LawsonAndreas Viestad napisał fascynującą, skłaniającą do przemyśleń i zabawną książkę o roli jedzenia w historii. Płynnie porusza się pomiędzy aromatami i smakami posiłku w rzymskiej restauracji a torami dziejów.
Alice WatersAndreas Viestad jest szefem kuchni, recenzentem kulinarnym, gospodarzem telewizyjnego programu New Scandinavian Cooking, publicystą „The Washington Post” oraz założycielem Geitmyra Culinary Center for Children w Norwegii, fundacji edukującej dzieci na temat kultury żywieniowej. To autor czternastu bestsellerowych książek kucharskich.
-
Annie Hawes – Extra virgin
Annie Hawes – Extra virgin
19,90 zł
Annie Hawes wraz z siostrą kupuje starą rozsypującą się chałupę we Włoszech na zboczu liguryjskiej góry. Muszą nauczyć się nowego życia, poznać zasady uprawy oliwek i warzyw, adoptować domostwo tak, by choć trochę spełniało ich wcześniejsze wielkomiejskie oczekiwania. A przede wszystkim ustalić reguły współżycia z mieszkańcami wioski. Jak pogodzić chęć do swobodnego korzystania z uroków otoczenia, w tym plaży i morza, z konserwatywnymi poglądami sąsiadów?
-
Antonio Talia, Droga krajowa numer 106. Na tajnych szlakach kalabryjskiej mafii
Antonio Talia, Droga krajowa numer 106. Na tajnych szlakach kalabryjskiej mafii
44,90 zł
Kalabrię, malowniczy region na południu Włoch, od dziesiątek lat trawi poważna choroba. Nie są nią ubóstwo ani wyniszczające upały. Jest nią ’ndrangheta – tajna organizacja, która stała się najpotężniejszą strukturą mafijną w Europie. Jej wirus rozprzestrzenia się na całym świecie i pochłania coraz więcej ofiar. Mediolan i Duisburg, Toronto i Melbourne, Montevideo i Hongkong. Epidemia ’ndranghety nie oszczędziła żadnego z kontynentów.
Antonio Talia próbuje odkryć źródło przemocy i rusza w podróż drogą krajową numer 106. Pokonując ponad sto kilometrów południowym wybrzeżem Kalabrii, wśród gajów pomarańczowych i malowniczych miasteczek, szuka odpowiedzi na pytanie, jak to możliwe, że w tak pięknym i surowym krajobrazie kryją się odwieczne konflikty, bezwzględność i sieć przestępczych zależności.
Droga krajowa numer 106 to reporterskie śledztwo odkrywające nieznane karty mafijnej historii i książka drogi opowiadająca o regionie, w którym kult męskości, broń, narkotyki i osmalone na brzegach obrazki z Matką Boską nie są lokalną legendą, tylko tragiczną codziennością oddziałującą na kolejne pokolenia Kalabryjczyków.
-
Dariusz Czaja – Gdzieś dalej, gdzie indziej
Dariusz Czaja – Gdzieś dalej, gdzie indziej
39,90 zł
“Książka jest zbiorem esejów podróżnych opowiadających o włoskim Południu. O Apulii głównie, z niewielkim wypadem do sąsiedniej Basilicaty. To wciąż prawdziwa terra incognita dla tych wszystkich, którzy ulegli niegdyś włoskiej chorobie. Wbrew pokutującym przekonaniom, tam też mieszkają ludzie, jest nawet parę interesujących kamieni, a rzeczywistość układa się w zaskakujące wzory. Autor robi wiele, by tę tezę usprawiedliwić
Jego podróż na Południe – autobusem, pociągiem, samochodem, czasem rowerem – nie przebiega wedle z góry ustalonego planu. Nie jest to podróż konesera sztuk pięknych. Niewiele tu estetycznych delektacji. Muzea omijane są szerokim łukiem. Autor najwyraźniej nie szuka wrażeń, szuka raczej sensów. Albo dokładniej: sensów skrytych pod materią wrażeń. Jedzie więc na Monte Sant`Angelo, by zobaczyć grotę objawień św. Michała Archanioła i procesję ku jego czci, ale przy okazji próbuje zrozumieć, co się stało z naszą wrażliwością angelologiczną. Odwiedza pole bitwy pod Kannami, by zapytać o jej znaczenie, które wychodzi daleko poza czysto militarny wymiar. W Galatinie, podczas notte della taranta wpada w muzyczny trans, ale (już po ochłonięciu) rejestruje także współczesny kształt i przemiany tarantyzmu.
To książka gatunkowo nieczysta. Nie jest to z całą pewnością przewodnik (raczej anty-przewodnik), nie jest to reportaż, ani klasyczny dziennik podróży. Podróżujemy wraz z autorem w realnej przestrzeni, ale materią jego opisów jest także tekst literacki, film, fotografia i muzyka. To książka, która nieustannie miesza poziomy i języki. Przechodzi niepostrzeżenie od zapisu chwili do zdystansowanej refleksji, od impresyjnego obrazka do języka dyskursu. To także – już finalnie – próba zastanowienia się nad znaczeniem i możliwościami pisarstwa podróżniczego. -
Dino Buzzati – Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię
Dino Buzzati – Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię
35,00 zł
O niedźwiedziach, które dawno temu opuściły swe niedostępne górskie kryjówki i zamieszkały w wielkim mieście, Buzzati opowiada prozą, obrazkiem i rymem. Są w tej historii czary i zbrodnie, zagadki kryminalne i walki z potworami, przygody pełne grozy, ale i szlachetnych czynów.
-
Elena Ferrante – Genialna Przyjaciółka
Elena Ferrante – Genialna Przyjaciółka
39,00 zł
Sześćdziesięcioletnia Elena Greco dowiaduje się, że Lila, jej przyjaciółka z czasów dzieciństwa, zniknęła bez śladu. Elena przypuszcza, że przyjaciółka wprowadziła w życie swoje odwieczne pragnienie zniknięcia ze świata, w którym żyła, usunąwszy przedtem wszelkie ślady swego istnienia. Chcąc znaleźć wytłumaczenie dla tego gestu, Elena postanawia opowiedzieć niezwykłą historię ich przyjaźni. I tu rozpoczyna się podróż w przeszłość, która przeniesie czytelnika w lata pięćdziesiąte ubiegłego wieku, na przedmieścia Neapolu.
Niezwykła opowieść o przyjaźni i dążeniu do wyrwania się z rzeczywistości zdominowanej przez biedę, ciemnotę i przemoc.„Spośród wielu sposobów, do których uciekają się pisarze, by opowiedzieć świat, preferuję posługiwanie się narracją precyzyjną, jasną i uczciwą, która opisuje fakty z życia codziennego w sposób fascynujący.”
(z wywiadu z autorką)„Ferrante udało się to, co poza Umbertem Eco nie udało się we Włoszech po wojnie żadnemu z wielkich pisarzy mężczyzn – ani Primowi Leviemu, ani Italowi Calvinowi, ani Dariowi Fo. Zyskała wielką popularność wśród światowej publiczności. Włoska kultura, opuszczona przez Felliniego i Antonioniego, zdominowana przez telewizyjną papkę ery Berlusconiego, po latach posuchy zyskała nową światową markę”.
Juliusz Kurkiewicz, Gazeta Wyborcza